V sobotu 21. septembra 2024 sa už po štvrtýkrát uskutočnil v našej farnosti Kobyly miništrantský futbalový turnaj.

O 15.00 hod. bol zraz všetkých miništrantov z Kobýl, Janoviec a Kľušova v športovom areáli pri Základnej škole v Kobylách, kde sme začali korunkou Božieho Milosrdenstva. Po modlitbe sa 26 odhodlaných a futbalovo naladených miništrantov rozdelilo do 4 zmiešaných mužstiev, ktoré si chlapci sami pomenovali (Kobyly, Kľušov, Janovce, Bartfa), kde si spolu zahrali a strávili krásnu sobotu plnú športu, zábavy, súťaženia, športových výkonov a nových kamarátstiev.

Hralo sa 6 zápasov, každý s každým, 2×15 min. Presne v polovici zápasov mali miništranti sladké občerstvenie a samozrejme nesmel chýbať ani dostatočný pitný režim. Nakoniec sa sčítali body a prvenstvo získalo mužstvo Kobyly so skóre 20:9. Ale samozrejme víťazom boli všetci zúčastnení  miništranti s odmenou plnenej žemle a keksíka.

V prvom rade patrí vďaka nášmu duchovnému otcovi Patrikovi, že aj takýmto spôsobom spája miništrantov celej farnosti. Ďakujeme aj rodinke Janka Lukáča z Kobýl za organizáciu a obetavý prístup, aby všetko prebehlo hladko a rozhodcovi p. Jozefovi Štalmachovi, ktorý si potrpel na disciplínu, ohľaduplnosť a korektnosť  v zápasoch.

Nešlo o to, kto bude prvý, ale o to, aby sme sa spoločne stretli a aj takýmto spôsobom vytvorili spoločenstvo a navzájom sme sa lepšie spoznali. Tešíme sa zasa o rok.

Mária Meščanová, mamka miništrantov