Chcel by som všetkých povzbudiť „pridať do kroku“ smerom k Vianociam, tým pravým, čiže k narodeniu Ježiša Krista. Tento rok nás čakajú obmedzenia a ťažkosti, ale myslime na Vianoce Panny Márie a sv. Jozefa: nemali na ružiach ustlané! Koľké ťažkosti mali! Koľké starosti! A predsa viera, nádej a láska ich viedli a podopierali. Nech je to tak aj pre nás! Nech nám táto ťažkosť pomôže aj trochu očistiť spôsob prežívania Vianoc, ich oslavovania, tým, že zanecháme konzumizmus: nech sú viac náboženské, viac autentické, viac pravdivé.“ (pápež František)

Nech nadchádzajúce sviatky Narodenia Pána sú pre nás všetkých posilnením dôvery a lásky voči nášmu Pánovi, ktorý cez vtelenie svojho Syna ponúka ľuďom dar večného života.

Vyprosujem Vám požehnané Vianoce.

V modlitbe s Vami spojený

otec duchovný

Nakoľko sa liečim a zostávam v povinnej domácej karanténe, sv. omše slávené s „online“ vysielaním zatiaľ nebudú.

Rímskokatolícka farnosť Obetovania Panny Márie
Sv. omše naživo
Pripomienky