Autorom myšlienky „Milión detí sa modlí ruženec“ je pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi. Jej úmyslom je modliť sa spoločne za mier a jednotu na celom svete.


Iniciatíva detských modlitieb ruženca sa začala v roku 2005 vo venezuelskom hlavnom meste Caracas. Počas toho, ako sa niekoľko detí modlilo ruženec, kľačiac na podstavci sochy Panny Márie, si niekoľkí prítomní spomenuli na slová sv. Pátra Pia z Pietrelčiny: „Keď sa bude milión detí spolu modliť ruženec, svet sa zmení.“


V pondelok 18. októbra sa do tejto akcie, spolu s duchovným otcom farnosti a prítomnými veriacimi, zapojili i deti z filiálky Kľušov. Počas modlitby radostného ruženca sa tak na jednotlivých zrnkách ruženca modlili  za päť kontinentov sveta Afriku, Ameriku, Európu, Áziu, Austráliu a Oceániu.


Na záver svätej omše položil duchovný otec veriacim otázku…  „Je možné, že modlitba svätého ruženca tu medzi nami vydrží aj o ďalších tridsať, či päťdesiat rokov?“ Jeho odpoveď je zamyslením a  úlohou najmä pre nás dospelých. „Určite vydrží, ak deti a mladých, ktorí sú budúcnosťou Cirkvi, budú do tejto modlitby pozývať a spoločne sa ju v rodinách modliť, ich rodičia a starí rodičia!“

Text a foto: Silvia Petrašková

Rímskokatolícka farnosť Obetovania Panny Márie
Sv. omše naživo
Pripomienky