V prvú októbrovú sobotu naši ruženčiari spolu s duchovným otcom Patrikom prijali pozvanie Panny Márie Ružencovej na púť do diecéznej svätyne v Obišovciach. V sobotu popoludní za poriadne upršaného počasia sme nabrali  odvahu  putovať, aby sme sa modlili za potreby našej farnosti a požehnanie našich rodín.

     Po príchode do Obišoviec  na vrch Putnok sa tmavé daždivé  mračná  vyjasnili.  Program sa začal modlitbou korunky k Božiemu milosrdenstvu a pokračoval večeradlom Panny Márie a následne svätou omšou, ktorú celebroval otec arcibiskup Bernard Bober. V homílii nás otec arcibiskup povzbudil k modlitbe posvätného ruženca v našich chrámoch, ale aj v našich rodinách. Október mesiac modlitby posvätného ruženca –  „netreba nám nič nové vymýšľať, len načúvať Matke Božej a jej odkazu z Fatimy – zobrať do rúk ruženec a modliť sa a taktiež konať pokánie za obrátenie hriešnikov“,  povedal otec arcibiskup.

Našu púť sme ukončili modlitbou Anjel Pána, ktorú sme sa pomodlili  v autobuse. Aj keď putovať za takéhoto počasia si vyžadovalo odvahu, nezaváhali sme a neoľutovali sme to. Veríme, že Panna Mária nám vyprosí potrebné milosti a silu do každodenného života.

Viera Marčinová, horliteľka RB

Rímskokatolícka farnosť Obetovania Panny Márie
Sv. omše naživo
Pripomienky