V nedeľu 14.8.2022 sa veriaci z našej obce už po druhýkrát  stretli „Pod Sošninu“ na modlitbe posvätného ruženca a na Korunke k Božiemu milosrdenstvu. Dopoludnia sme putovali na odpustovú slávnosť Nanebovzatia Panny Márie na Kľušovskú Zábavu a popoludní sme sa stretli pod lesom na modlitbe. Pri tejto pobožnosti náš duchovný otec Patrik požehnal aj kvety a bylinky, ktoré sme si so sebou doniesli.  Počasie nám prialo, a tak po modlitbe sa deti stretli, aby si vyskúšali svoje sily a vedomosti pri súťažiach, ktoré im pripravili animátori – birmovanci. Kým deti súťažili, behali  a zabávali sa, rodičia a starí rodičia im pripravili chutné dobroty pri opekačke na ohnisku.  Špekáčiky, či domáca slaninka im veľmi chutili,  keď boli celé upotené a ubehané.  Deti mali veľkú radosť aj zo sladkostí, ktoré im priniesol duchovný otec ako odmenu  pre súťažiacich.

Aj takéto krásne slnečné popoludnie môže veriacich zblížiť. Dospelí sa navzájom porozprávali, pozdieľali a deti sa dosýta vyšantili. Tešíme sa na stretnutie o rok.

Viera Marčinová, Kľušov

Rímskokatolícka farnosť Obetovania Panny Márie
Sv. omše naživo
Pripomienky