Bratislava 2. novembra (TK KBS) V dnešný deň pozýva Fórum života pripomenúť si aj deti, ktoré zomreli skôr ako sa mohli narodiť. Práve 2. novembra vrcholí celoslovenská kampaň Sviečka za nenarodené deti. „Všetci, ktorým záleží na ochrane ľudského života a jeho dôstojnosti od počatia majú možnosť vyjadriť svoj postoj a solidaritu aj zapálením symbolickej sviečky večer o 18:00 v okne svojho domova. Sviečku za nenarodených môžete zapáliť aj virtuálne počas celého novembra na stránke www.sviecka.forumzivota.sk a podporiť tak projekty prevencie, advokácie a konkrétnej pomoci rodinám, tehotným ženám a matkám s deťmi v krízových situáciách. Rozsvieťme spolu Slovensko,“ odkazuje Elena Burešová z Fóra života.

Fórum života organizuje kampaň spolu s partnermi a dobrovoľníkmi z celého Slovenska 18-krát. V rámci kampane sa predávajú sviečky. Finančné prostriedky budú použité aj na konkrétnu pomoc tehotných matiek, dievčat ako aj na pomoc rodín a jednotlivcov. Okrem vzdelávacieho a duchovného charakteru má kampaň aj rozmer solidarity, vďaka ktorej sa rozvíjajú projekty Zachráňme životy, Poradňa Alexis, Centrá konkrétnej pomoci Femina v Leviciach, Prešove a Snine, sieť pomoci v rámci projektu Medzigeneračná solidarita a ochrana ľudskej dôstojnosti a ďalšie aktivity na poli prevencie, advokácie a konkrétnej pomoci.

Osemnásty ročník Sviečky za nenarodené deti nadväzuje aj na predchádzajúci úspešný ročník, v rámci ktorého 581 dobrovoľníkov rozdistribuovalo 111 793 sviečok na  802 rôznych miest. Fórum života vzhľadom na situáciu spôsobenou pandémiou Covidu-19 dáva do pozornosti  aj možnosť zapáliť virtuálnu sviečku na webovej stránke www.sviecka.forumzivota.sk. Sviečka za nenarodené deti sa stala inšpiráciou pre rovnomenný pro-life projekt v susednom Rakúsku, kde sa predaj sviečok bude realizovať prvýkrát.

Rímskokatolícka farnosť Obetovania Panny Márie
Sv. omše naživo
Pripomienky