Dňa 19. novembra 2022 sa uskutočnilo ADSM (arcidiecézne stretnutie mládeže) v Snine. Dokopy nás bolo 11 – 9 dievčat a 2 chlapci z celej farnosti (Kobyly, Kľušov, Janovce). Vychystali sme sa spoločne s našim duchovným otcom Patrikom Šarišským na cestu do Sniny. 

Cestovali sme dodávkou a osobným autom,  počas cesty sme sa rozprávali, bola veselá nálada. Keď sme dorazili do Sniny, ako prvé sme sa išli ohlásiť, kde sme dostali od príjemných animátorov keksíky pre celú skupinu. Tak nasledovala svätá omša, ktorá začala o 10.00 hod. a ktorú slúžil náš pán arcibiskup Mons. Bernard Bober. Sv. Omša bola nádherná, v sprievode úžasného Sninského zboru. 

Po sv. omši sme sa presunuli do školskej jedálne, kde sme sa najedli fantastického guľášu. Po obede sme išli do Domu Kultúry, kde sme sa mohli podieľať na rôznych workshopoch. Bolo to úžasné! Po worshopoch sme sa všetci zišli v kinosále, kde sme spoločne ukončili program. Vystupoval tam folklórny súbor, umelecké školy a Lamačské chvály so svedectvami. Bolo to naozaj úchvatné vystúpenie. Na záver nám udelil otec arcibiskup požehnanie na cestu domov.  

Cestou domov sme sa ešte pomodlili spolu ruženec a krásne si zaspievali. Taktiež by sme sa všetci chceli veľmi pekne poďakovať naším milým šoférom, ktorí nás sprevádzali celou cestou do Sniny. Bol to príjemný zážitok ísť na stretnutie mládeže.

Splnilo to naše očakávania a odchádzali sme s dobrým pocitom na duši a nezabudnuteľnými zážitkami s mladými z celej arcidiecézy na krásne mesto Snina!

Nikola Kundrátová, Janovce

Rímskokatolícka farnosť Obetovania Panny Márie
Sv. omše naživo
Pripomienky