„Odkedy dala Panna Mária modlitbe ruženca takú veľkú moc, neexistuje už žiaden materiálny, ani duchovný, žiaden národný, ani medzinárodný problém, ktorý by sa nedal vyriešiť ružencom a našimi obetami.“Dnes viac ako kedykoľvek pred tým sú slová sestry Lucie, vizionárky z Fatimy, opäť aktuálne. Nimi pozýva možno i Teba, vziať v tento mariánsky mesiac október do ruky svätý ruženec a začať sa ho modliť. A kto vie, možno si práve teraz v týchto ťažkých časoch vírusovej pandémie nájdeš cez ruženec cestu k svojej Nebeskej Matke tak, ako si ho kedysi našla Ona ku mne…

Ruženec – najsilnejšia zbraň proti hriechu a diablovi

Všetko v živote potrebuje ten správny čas, dozretie, pripravenosť a presne tak to bolo aj v mojom prípade, kedy sa zrodila moja osobná zamilovanosť do modlitby svätého ruženca. Je tomu už pár rokov, čo sme doma v rodine viedli dlhú a náročnú bitku s diablom, ktorý dlhý čas držal v zajatí hriechu nášho drahého člena rodiny. Vtedy sme sa ako rodina zomkli a deň čo deň, mesiac čo mesiac, rok čo rok, sme sa spoločne večer stretli, zobrali do ruky ruženec a modlili sa. Nebolo to ľahké, pretože útoky zo strany Zlého boli práve vtedy najsilnejšie. Modlili sme sa, no výsledok sa nedostavoval, ba čo viac, bolo to ešte horšie. Vtedy sa v duchovnom svete, ktorý my nevidíme, odohrával veľký boj a diabol sa samozrejme snažil urobiť všetko preto, aby nás od modlitby odradil. My sme však vytrvali a výsledkom nášho dlhého modlitbového zápasu bolo obrátenie osoby, za ktorú sme sa modlili. Panna Mária vypočula naše modlitby vo svojom správnom čase a tým najkrajším spôsobom. Bola to Ona a samozrejme i osobný príklad môjho vlastného otca, ktorý práve v tomto období započal vo mne veľkú lásku k modlitbe svätého ruženca a to natoľko, že sa rokmi stal mojou najobľúbejšou modlitbou, cez ktorú Boh uskutočnil už mnohé zázraky.

Moc Pompejskej novény

V závere mesiaca marec v čase vypuknutia vírusovej pandémie a následného zatvorenia kostolov som si osobne nedokázala predstaviť, akým spôsobom dokážem „prežiť“ ten dlhý čas bez možnosti navštevovať chrám, prijímať Eucharistiu a sviatosti. Z podnetu mojich blízkych priateľov mi však Pán práve vtedy začal klásť na srdce pre mňa dovtedy nepredstaviteľnú vec, začať sa modliť vôbec po prvykrát v živote tzv. „Pompejskú novénu“. To, čo sa mi na začiatku zdalo absolútne nemožné, sa s ňou možným stalo a o pár dní budem končiť svoju v poradí už tretiu novénu s ružencom v ruke. Všetko je to milosť a kde je túžba modliť sa a ešte viac správny úmysel, dá sa to! Pri všetkom tom som však v modlitbe nezabúdala na to najdôležitejšie! „Nie ako ja chcem, ale ako Ty chceš! Nie moja, ale Tvoja vôľa nech sa stane!“ Už teraz však môžem povedať, že dva z doterajších úmyslov, ktoré som Panne Márii cez ruženec predkladala sa vyplnili a modlitby boli naozaj vypočuté!

Ten, kto sa modlí ruženec, vonia

Pozývam k tomu aj Teba. Nemusíš hneď trhať rekordy a modliť sa tri ružence denne, začni s málom. Nechce sa Ti, nemáš čas? Priznám sa Ti, že aj ja mám dni, keď sa mi nechce a modlitbu ruženca si niekedy nechávam na poslednú chvíľu dňa, až únava spôsobí, že s ním doslova zaspím. Si na tom podobne? Nevadí, zaspávať s ružencom v ruke, to je akoby si spal ruka v ruke s Pannou Máriou. Nos ruženec stále pri sebe, i to na začiatok stačí. Ako vravieval svätý Páter Pio, vtedy diabla začína neskutočne bolieť hlava. Ani nebudeš vedieť ako a Mária spôsobí, že sa ho začneš modliť, hoc len jeden desiatok denne a postupne budeš pridávať ďalšie. Vtedy diabol omdlieva a uteká od Teba! Bude to Ona, ktorá Ti bude pomáhať, až sa ho nakoniec nebudeš vedieť prestať modliť. Pretože ten, kto sa modlí svätý ruženec, tak doslova vonia a diabol neznáša túto vôňu. Svätí, ktorí sa modlili ruženec, voňali. Aj Ty si pozvaný(á) k tomu, aby si sa modlil(a) a tak prinášal(a) Nebeskej Matke tie najkrajšie a najvoňavejšie ruže, sám(samu) seba v modlitbe. Pozývam Ťa, prajem si a modlím sa, aby si sa v tomto čase vírusovej pandémie „nakazil(a)“ modlitbou svätého ruženca a s radosťou a láskou „šíril(a)“ tento vírus medzi ostatných.

Silvia Petrašková, Kľušov

Rímskokatolícka farnosť Obetovania Panny Márie
Sv. omše naživo
Pripomienky